Counter-Strike ALB

 

Bashkimi i te gjithe Shqiptareve

Counter-Strike ALB

Si te shendrrojme IP ne shkronja

Shendrrimi i ip ne shkronja 

Se pari futemi ketu : www.no-ip.com edhe himi te Sign-up Now! Dhe e qelim 1 account Himi te ducsetup Himi next next edhe instaLohet pastaj himi te no-ip edhe aty himi Edit e qeLim add-n qe e kemi qel te www.no-ip.com dhe pastaj himi te options dhe veprojm ne kete menyr ja futmi tika te dyav  edhe nuk i lojm qe jon me 169 a sdi qysh po i lojm me 10.... :D Per mu kon ip qel duhet me pas hlds qel ku mund te hini te C:/PROGRAM FILES/VALVE edhe aty e hlds himi aty e qelim serverin edhe bon Amo duhet me pas ksi ip p.sh un i kom sp-clan.no-ip.biz e per mi qel duhet me shku te www.no-ip.com Edhe me hi ne acc tondin edhe me hi Hosts / Redirects tani add edhe te hostname duhet me Lon qysh pe don emrin e severit edhe posht sen nuk prekni edhe i hini Create Host pastaj e qelim edhe 1 her duc no-ip edhe e qelim add-n te Edit edhe 1 her edhe e shohim se osht ajo hostname qe ja kimi lon te www.no-ip.com dhe e trusim nje tik te hosname edhe bohet .!! Kur te hini ne cs te ip e juj ju bon po ashtu edhe tjerve.
Heute waren schon 1 visitors (14 hits) hier!
=> Do you also want a homepage for free? Then click here! <=